Budíte se v noci a máte problém znovu usnout? Co to znamená pro riziko demence?

7514
Sdílejte

Proč ale těm, kteří se uprostřed noci probudí a neúspěšně se snaží znovu vyspat, hrozí demence méně? Základní mechanismus zůstává výzkumníkům neznámý, ale spekuluje se, že se možná tito lidé aktivněji zapojují do činností, které udržují nebo zvyšují jejich „mentální zásoby“, čímž snižují riziko demence.

Novější údaje ukazují, že starší lidé trpí více poruchami spánku. To lze přičíst různým faktorům, jako je stres z pandemie, ale také teplejší noci v důsledku klimatických změn.

„Starší lidé ztrácejí spánek z mnoha důvodů. Je zapotřebí více výzkumu, abychom lépe porozuměli příčinám a omezili dlouhodobé následky,“ dodal Dr. Wong a pokračoval:

„Naše zjištění zdůrazňují důležitost zohlednění individuální historie poruch spánku při posuzování rizikového profilu demence u starších lidí.“ V každém případě však odborník poukázal na to, že je zapotřebí více výzkumu poruch spánku, subtypů demence a toho, jak specifické sociodemografické charakteristiky interagují s případnými problémy se spánkem a ovlivňují riziko demence.

Kam dál?

Říká se, že smrt začíná ve střevech. Očistěte střeva a bojujte se zánětem pomocí TÉTO SMĚSI!

Proč by se mělo jíst jedno jablko denně? Pomůže hubnout, zažene chuť na sladké, posílí imunitu a zbaví vás zácpy

Stačí fotka a aplikace v mobilu ukáže, jestli vám hrozí rakovina

Šest věcí, které se vám stanou, když máte málo spánku. Tloustnete, hloupnete a také je nebezpečí vzniku alzheimera

Energy drinky stejně jako cigarety až od 18 let, navrhují poslanci. Připravili změnu zákona, jež by regulovala prodej

Další články