Všechno se změnilo, když se v dospělosti několikanásobné matce začala projevovat vzácná znetvořující nemoc. Již po pár letech byly její rysy, ruce a nohy zdeformovány k nepoznání. Její manžel bez jiné možnosti využil jejího vzhledu, aby si vydělal na živobytí.
Dá se léčit
Marin manžel Thomas náhle zemřel v roce 1914 a zanechal Mary se čtyřmi dětmi. Krátce po ztrátě manžela se u ní začaly projevovat příznaky akromegalie, poruchy charakterizované nadprodukcí růstových hormonů v hypofýze. Akromegalie je jedním ze vzácných stavů hypofýzy a dnes se dá léčit, pokud se zjistí dostatečně brzy. Avšak v rámci omezení medicíny na začátku 20. století neměla Mary žádnou možnost léčby. Její rysy obličeje a celkový vzhled se tak změnily k nepoznání.
Mary se musela protloukat životem a uživit své děti. Pracovat jako zdravotní sestra dál nemohla, tak využila svého zjevu a přidala se k cirkusu. Později dokonce spolupracovala s legendárním Harrym Houdinim jako atrakce „nejošklivější ženy“.
Zemřela 26. prosince 1933 ve věku 59 let. Pohřbili ji na hřbitově Brockley v jihovýchodním Londýně. Mary Ann Bevan zůstala léta nejasnou vzpomínkou, kterou znali jen milovníci historie. Její těžký životní příběh si však připomínáme dodnes.