Poté, co v roce 1968 podepsala manifest 2000 slov, byla pronásledována režimem do takové míry, že s rodiči emigrovala do Německa. Usadili se ve městě Mnichov, kde se v roce 1978 provdala za právníka, barona Maxmiliána von Schuckmanna, kterému rok po svatbě porodila syna Maxmiliána. Pracovala jako letuška a později, na popud Karla Kryla i v rádiu Svobodná Evropa.
Osudný rozvod a ztráta milovaného syna
Pouhých 6 let trvalo její manželství. Vychovávala syna po rozvodu sama. Velký zvrat nastal s příchodem něžné revoluce a politického převratu v roce 1989. V Československu na ni fanoušci nezapomněli, takže oprášila své legendární hity a nastartovala opět pěveckou kariéru. Do svého rodiště se kvůli různým vystoupením a koncertům vracela tak často, že se nakonec v roce 1993 rozhodla do Prahy z Mnichova přestěhovat natrvalo. Velký problém, který ji sužoval do konce života nastal, když jí tehdy čtrnáctiletý syn dva týdny před stěhováním oznámil, že s ní odmítá vycestovat a zůstane bydlet v Mnichově u otce.
Pokračování na další straně
„ Max mi to řekl poté, co byl s otcem na večeři a já jsem nevěděla co dělat. Měla jsem na výběr, buď ho ke stahování donutit, nebo ho nechat u otce. Ale ale donuťte puberťáka, aby se s vámi odstěhoval do cizí země. Jsem přesvědčená, že kdybych ho vzala za ruku a násilím dovlekla do Prahy, ze života by mi udělal peklo,“ popisovala neřešitelnou situaci v televizním pořadu 13. komnata.
Tajný pláč
Fanoušci jí klečeli u nohou, ale ona se přesto sužovala. „Po celou dobu jsem čekala, že mi Max zatelefonuje, abych si přišla pro něj. Přiznám se, dodnes kvůli tomu pláču. Ten fakan je už velký, ale stejně mě to bolí,“ přiznala s hořkostí v hlase.