Vytvářejí falešné profily s přesvědčivými příběhy, které se zdají být příliš dobré na to, aby byly pravdivé – a přesto lidé často podlehnou. Představme si situaci: Jste osamělí a toužíte po lásce. Na sociální síti se s vámi začne pravidelně stýkat atraktivní jedinec, který se vydává za zahraničního aristokrata či úspěšného profesionála. Komunikace je příjemná, sliby lásky a společné budoucnosti přesvědčivé. A pak přijde žádost o peníze – na letenku, na léčbu, na vyřešení nějakého nečekaného problému. Emoce jsou silnější než rozum a peníze jsou poslány, často s nadějí na šťastný konec. Ovšem realita je krutá. Jakmile jsou peníze odeslány, slibovaná návštěva se nekoná, princezna nebo princ se vypaří a zůstanete sami s prázdnou peněženkou a zlomeným srdcem. Pro některé je to poučení, pro jiné katastrofa, která může znamenat finanční ruinu. Příběhy, jako je tento, jsou důkazem, že podvodníci jsou stále mezi námi a jejich metody se vyvíjejí s dobou. Ať už se jedná o romantické podvody, falešné investiční schéma nebo podvodné soutěže, důležité je být vždy na pozoru. Internet je mocný nástroj, ale s jeho možnostmi přicházejí i rizika. Je zásadní chránit své osobní údaje, neposílat peníze neznámým osobám a vždy důkladně ověřovat, s kým vlastně komunikujeme. V době, kdy jsou zprávy o podobných podvodech skoro na denním pořádku, bychom měli být ostražití a pamatovat si, že pokud něco zní příliš dobře, aby to byla pravda, pravděpodobně to tak je. Naivita a důvěřivost jsou v tomto případě největšími nepřáteli. Buďme bdělí, abychom se nestali dalšími oběťmi v síti podvodníků.
Kam dál?
- Malá Amélie (2) bojuje se zákeřnou rakovinou. Je to malá bojovnice. Její odvaha a statečnost nám dávají lekci o pravém významu slova ‚život‘
- Experti navrhují maximální rychlost na dálnicích 60 km/h. Zarážející důvod!
- Řidiči kritizují jednodenní dálniční známku. Je to lumpárna, rozčilují se
- Už jako čtyřleté se jí hrnuly pracovní nabídky a stala se nejkrásnější holčičkou na světě : Dnes jí je 17 a poznali byste ji?