Věčný boj mezi přírodním a umělým vánočním stromečkem: Který z nich je lepší pro životní prostředí?

820
Sdílejte
Klíčovým faktorem je tedy délka používání umělého stromku. Pokud ho používáte deset a více let, jeho uhlíková stopa se relativně snižuje. Přesto je třeba mít na paměti, že jednou umělý stromek skončí jako odpad, který se těžko zpracovává.
Odborníci se shodují, že pokud jde o ochranu životního prostředí, místní přírodní stromky jsou lepší volbou, zejména pokud mají certifikát udržitelného lesního hospodářství a po Vánocích jsou správně recyklovány. Zatímco umělé stromky mohou mít nižší dopad na krátkodobé používání, v dlouhodobém horizontu a z pohledu celkového životního cyklu produktu jsou přírodní stromky lepší volbou pro naši planetu.
V zájmu ochrany životního prostředí je tedy doporučeno, pokud už máte umělý stromek, používat ho co nejdéle. A když již jeho životní cyklus skončí, je vhodné zvážit jeho prodej nebo darování, místo vyhození na skládku. Na druhou stranu, při rozhodování o novém stromku je vhodné zvážit nákup přírodního stromku z lokálního zdroje, který je udržitelně pěstován a po svátcích bude ekologicky zpracován.

Kam dál?

Žena se rozhodla pro odvážný experiment. Smíchala několik samoopalovacích krémů, aby získala. Výsledek vyděsí i ty nejotrlejší

Začala nová reality show Zrádci! Tohle se TV Prima povedlo, nová hra opravdu baví

Opilý rakouský chirurg způsobil dopravní nehodu, když cestou do práce srazil cyklistu. Pak šel na sál a operoval tři pacienty

Celoživotní láska: Narodili se ve stejný den, přežili spolu tak krásných 75 let a odešli spolu do nebe pouze s rozdílem jediného dne…

Německý řetězec drogerií Müller míří do Česka. Hledá zaměstnance a nabízí platy i přes sto tisíc korun

Další články